Stemple ślubne – co warto o nich wiedzieć?

Stemple ślubne – co warto o nich wiedzieć?

Ślub to jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń, jakie mogą mieć miejsce w naszym życiu. Nic więc dziwnego, że chcemy wtedy, by każdy najmniejszy szczegół był perfekcyjny. Jednym z takich elementów, które pomogą uczynić ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym, są stemple ślubne, które znajdziesz tutaj  – https://www.maxsc.com.pl/

Stemple ślubne – co warto o nich wiedzieć?

Przygotowywane specjalnie na ten niezwykły dzień dekoracje są wyjątkowo ważne i pozwalają na stworzenie odpowiedniego klimatu. To właśnie między innymi dzięki nim możliwe jest uczynienie tego wydarzenia szczególnie osobistym i dopasowanym pod każdym względem do Młodej Pary. Stemple ślubne to prosty sposób na to, by wiele przedmiotów związanych z tym szczęśliwym dniem zyskało swój indywidualny, bezpośrednio powiązany z nowożeńcami charakter. Jak wykonać takie spersonalizowane stemple ślubne? W jaki sposób można je wykorzystać? Sprawdź w poniższym artykule! 

Stemple ślubne – personalizacja i sposób użycia  

Przygotowanie stempli ślubnych to szybki proces, podczas którego możemy wykorzystać zarówno własny projekt, jak i gotowe już grafiki. Czasami wystarczy tak naprawdę stworzenie przy pomocy pasującej czcionki wybranych napisów, np. imion przyszłych małżonków oraz daty ślubu. Takie stemple mogą jednak również zawierać różnorodne elementy ozdobne nawiązujące do tego niezwykłego wydarzenia – obrączki, serca, amory i wiele innych. Sposób ich użycia zależy od konkretnego rodzaju, na jaki się zdecydujemy. Możemy bowiem wybrać stemple drewniane, stemple do laku oraz suche stemple. 

Pierwszych używa się w zestawie z pojemniczkiem zawierającym gąbkę nasączoną tuszem. Wystarczy nabrać odrobinę tuszu na stempel, a następnie docisnąć go do papierowego elementu. W przypadku stempli do laku pieczęć odbija się właśnie na materiale zwanym lakiem, który przykleja się do różnych przedmiotów o odpowiedniej strukturze. Suche stemple to z kolei narzędzia, które nie wymagają tuszu lub laku. Odbicie wybranej grafiki czy napisów następuje poprzez wytłoczenie w papierze określonego wzoru.

Stemple ślubne – do czego możesz je wykorzystać?

Pierwszym zastosowaniem stempli ślubnych, które od razu przychodzi na myśl, są koperty oraz znajdujące się w nich zaproszenia ślubne, a także wszelkie inne elementy składające się na ślubną papeterię – listy z podziękowaniami, winietki, zawieszki na upominki, numery stołów i wiele innych. Pieczęcie lakowe są z kolei świetnym sposobem na ozdobienie prezentów dla gości takich jak butelki czy opakowania ze słodyczami. Po uroczystości stemple są również świetną pamiątką, dzięki której wspomnienia dotyczące ślubu pozostaną z Wami na zawsze. 

Dodaj komentarz