Jak zatrudnić pracowników z Ukrainy? Skorzystaj z pomocy agencji pracy

Jak zatrudnić pracowników z Ukrainy? Skorzystaj z pomocy agencji pracy

W polskich zakładach pracy coraz częściej można spotkać pracowników z Ukrainy. Pracownicy ze wschodu obejmują różne stanowiska pracy – od tych prostych po specjalistyczne. Ukraińcy są mile widziani przez polskich pracodawców, ponieważ są chętni do pracy, dokładni i zaangażowani. Zastanawiasz się jak zatrudnić pracowników z Ukrainy, ponieważ do tej pory zatrudniałeś jedynie rodaków? Z poniższego artykułu dowiesz się, jak wygląda zatrudnienie pracowników z Ukrainy i dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji pracy.

Dlaczego warto zatrudnić ukraińskich pracowników?

Zatrudnienie pracowników ze wschodu ma wiele zalet. Po pierwsze wiąże się to z niższymi kosztami utrzymania. Jak wiadomo, zatrudnienie Polaka na umowę o pracę jest drogie ze względu na różnego rodzaju składki i podatki. Na dodatek Polacy mają coraz wyższe wymagania względem wysokości wynagrodzenia i nie podejmują chętnie prac, które nie spełniają ich wymogów finansowych. Zatrudniając pracowników z Ukrainy legalnie, pracodawca może zminimalizować koszty zatrudnienia. Ukraińscy pracownicy są chętni do pracy, posiadają kwalifikacje, uprawnienia i dokładnie wykonują swoje obowiązki. Są to osoby efektywne, które przyjeżdżają do naszego kraju w jasnym celu – chcą zarobić jak najwięcej pieniędzy w jak najkrótszym czasie. Biorąc pod uwagę średnie zarobki na Ukrainie, praca w Polsce po prostu im się opłaca.

Pomoc agencji pracy w zatrudnianiu pracowników z Ukrainy

Wielu przedsiębiorcom wydaje się, że zatrudnienie obcokrajowca wiąże się z wieloma formalnościami. Prawda jest jednak taka, że jeśli skorzystasz z pomocy agencji pracy, to możesz zaoszczędzić sporo czasu. Profesjonaliści zajmą się szukaniem pracowników z Ukrainy oraz wszelkimi formalnościami związanymi z ich legalnym zatrudnieniem w Twojej firmie. Agencja pracy zadba o zdobycie wszelkich zezwoleń na pracę, pobyt obcokrajowca w Polsce i wielu innych formalności. Całe przedsięwzięcie przebiegnie szybko, sprawnie i bez komplikacji.

Agencja pracy pomoże Ci również w przeprowadzeniu rekrutacji z obcokrajowcami. Jeśli jesteś właścicielem fabryki, restauracji, hotelu lub dużego przedsiębiorstwa, które potrzebuje pracowników z Ukrainy, to koniecznie skorzystaj z profesjonalnej pomocy przy rekrutacji obcokrajowców. Nie będziesz musiał się martwić o to, czy trafią do Ciebie rzetelni pracownicy, ponieważ agencja pozyskuje tylko sprawdzone osoby, które są chętne do pracy. Unikasz problemów związanych z samodzielnym poszukiwaniem pracowników i wypełnianiem dokumentów.

Dodaj komentarz