Czy warto jest mieć pasję?

Czy warto jest mieć pasję?

Pasja to często czynność, która sprawia, że mamy siłę na kolejny dzień pracy i to dzięki niej możemy zapomnieć o codziennych problemach i mamy motywację do kolejnych działań. Niestety, nie każdy może uczynić ze swojej pasji – formę zarobku, która pozwoli mu na pełne utrzymanie i stanie się niezależnym finansowo – przez wykonywanie czynności, która przynosi nam duże dochody i jest dla nas tylko przyjemnością. Trzeba też dodać, że nie każda pasja może stać się naszym źródłem zarobku i wiele zależy od tego jak dobrze ją wykonujemy. Przykładowo grania na instrumencie przy odpowiednim biznes planie i realizacji – może w przyszłości stać się formą pracy i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z biegiem lat tylko powiększać zakres naszych umiejętności i z tym rozwijać nasz biznes. Głównym celem pasji jest jednak – relaks, który jest nam bardzo potrzebny w prowadzeniu biznesu i jest dobrą formą regeneracji naszego organizmu, który ciężko pracował przez wiele dni.

Pasja i zarobki

Przykład z nauką gry na instrumencie jest jednym z wielu dostępnych, które możemy sobie realnie zwizualizować i zaobserwować na co dzień. Ktoś postanawia nauczyć się grać na pianinie. Z czasem wychodzi mu to całkiem nieźle i postanawia założyć własny zespół. Całej ekipie gra się ze sobą dobrze i czerpią z tego przyjemność. Na tym etapie jest to już sukces. Kontakt z drugim człowiekiem, oraz czerpanie przyjemności ze swojej pasji – to już spora korzyść z grania na instrumencie, jednak może to pójść dalej. Cały zespół postanawia grać na weselach i czerpać z tego zyski. Posiadają już wcześniej kupiony sprzęt, oraz umiejętność. Z czasem stają się tak znani, że stawki ze ich występ wzrastają i mogą cieszyć się ze swojej pasji i przy tym zarabiać. Jeżeli, będą to robić regularnie – to stanie się to ich głównym zarobkiem. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nasza pasja – stała się naszą pracą.

Bez Pieniędzy

Kiedy nasza pasja nie przynosi nam żadnych dochodów – to nie ma w tym niczego złego. Nie jest to przecież forma naszego utrzymania, raczej odskocznia od problemów i forma relaksu, która jest potrzebna podczas wykonywania naszej głównej pracy, która bardzo często jest stresująca i potrzebujemy od niej odpowiedniego odpoczynku. Posiadanie naszej własnej pasji – jest bardzo ważne w biznesie i każdy zgodzi się z tym, że nasz organizm potrzebuje odpowiedniego odpoczynku. Nie zapominajmy o naszej pasji i sprawmy, żeby była naszym odpoczynkiem. Nie warto jest zamartwiać się tym, że podczas jej wykonywania nie zarabiamy pieniędzy. Potrzebna jest nam pełna regeneracja naszego organizmu i to właśnie jest cel naszego hobby, które z odpowiednim podejściem może też przynieść zysk.

Dodaj komentarz