Rodzaje smarownic do oleju

Rodzaje smarownic do oleju

Smarownica to urządzenie do którego nie przywiązujemy dużej uwagi jednak znajduje się ono w każdym warsztacie samochodowym czy też jakimkolwiek zakładzie produkcyjnym. Używana jest w wielu rożnych miejscach bez większego zastanowienia, jednak tak naprawdę jest to narzędzie bardzo potrzebne, które może przedłużyć życie nie jednej maszyny. Warto zatem znać jej działanie możliwości oraz zastosowanie.

Rodzaje smarownic

Smarownice to urządzenia zasilane na trzy rożne sposoby ręcznie, powietrzem bądź elektrycznie. W bardziej profesjonalnych warsztatach możemy spotkać smarownice z najwyższych półek z dźwignią bądź też pistoletem. To na które z rozwiązań się zdecydujemy i jakie niosą one za sobą korzyści zależy tylko i wyłącznie od tego w jakim celu i do czego będą one stosowane. Ich działanie jest również uzależnione od potrzeby czyli przede wszystkim od tego czy dana smarownica będzie służy sporadycznie tylko i wyłącznie do użytku domowego, czy też będzie używana każdego dnia w warsztacie samochodowym bądź na hali produkcyjnej.

Inna cecha która rozróżnia smarownice i na podstawie której podejmiemy decyzje którą chcemy kupić jest sposób ładowania smaru. Smar możemy wlewać bezpośrednio do smarownicy, bądź też możemy włożyć do niej tak zwany wkład napełniony smarem. Ten czynniki bardzo często ma duży wpływ na to na którą smarownicę się decydujemy. 

Spośród wszystkich dostępnych na rynku smarownic możemy wyróżnić: smarownice ręczne, smarownice pneumatyczne oraz smarownice akumulatorowe.

Najpopularniejszym rodzajem smarownic na rynku są smarownice ręczne wyposażone w dźwignię dostarczające największą ilość smaru w najkrótszym czasie. Drugi rodzaj to smarownica ręczną z pistoletem, która ze względu na wygodę smarowania wybierana jest najczęściej. 

Dużym zainteresowaniem cieszą się także smarownice pneumatyczne, które posiadająca uchwyt pistoletowy. Smarownice pneumatyczne potrzebują do pracy sprężonego powietrza, dlatego też najczęściej są stosowane w warsztatach samochodowych. 

Nieco bardziej profesjonalną smarownicą jest smarownica akumulatorowa, posiada ona uchwyt w postaci pistoleta, który jest bardzo wygodny, ale też poręczny i zdecydowanie ułatwia korzystanie ze smarownicy.  Jak sama nazwa wskazuje smarownica jest zasilana akumulatorem niskiego napięcia, działa ona identycznie jak smarownica pneumatyczna, ogromnym jej atutem i zaletą jest to, że jest bezprzewodowa i możemy korzystać z niej w dowolnym miejscu oraz w dowolnej chwili.

Dodaj komentarz