Obrazy do biura – jak urządzić przestrzeń biurową? 

Obrazy do biura – jak urządzić przestrzeń biurową? 

Wystrój biura ma bardzo duży wpływ na atmosferę pomieszczenia. W dobrze urządzonym biurze zdecydowanie przyjemniej się pracuje. Jednym z elementów aranżacji są obrazy. Puste ściany nigdzie nie wyglądają dobrze. Warto urozmaicić je kilkoma dodatkami. Ciekawym pomysłem są obrazy na płótnie, na przykład obrazy z końmi, panoramą miasta, czy motywem natury. Jak wybrać obraz do biura i urozmaicić przestrzeń pracowniczą? 

Obrazy na płótnie do biura i recepcji 

Obrazy na płótnie są atrakcyjnym dodatkiem do różnego rodzaju pomieszczeń. Szeroki wybór grafik i motywów sprawia, że dekoracja jest dosyć neutralna. Co ciekawe, obrazy na płótnie nie są malowane. Powstają przy pomocy specjalnej drukarki. Na płótno nanoszona jest wysokiej jakości grafika lub zdjęcie. Następnie materiał naciąga się na drewnianą ramę. Tak przygotowane obrazy są oryginalne, ale także przystępne cenowo. Dzięki temu są atrakcyjnym dodatkiem do biura. Jaki motyw obrazu wybrać do biura?

Przestrzeń biurowa jest specyficznym miejscem do aranżacji. Biuro musi być funkcjonalne, ale warto także zadbać o dekoracyjne elementy wystroju. W takim biurze znacznie przyjemniej się pracuje. Obrazy na płótnie są idealnym rozwiązaniem. To niewielki dodatek, który może całkowicie odmienić atmosferę pomieszczenia. W biurze warto postawić na motywy związane z naturą lub miastem. Świetnie sprawdzą się panoramy miast i rozświetlone wieżowce, ale także lasy, czy obrazy z końmi. Motyw biegnących koni jest majestatyczny i idealnie komponuje się z atmosferą biurową. Przy okazji urozmaica pomieszczenie i wprowadza odpowiedni nastrój. 

Minimalizm biurowy – postaw na proste motywy 

Warto jednak pamiętać, że źle się pracuje wśród dużej ilości bodźców. Z tego względu do biura należy wybierać stonowane kolory, szczególnie ścian. Podobnie w przypadku obrazów. Jeśli chcesz zapełnić pustą ścianę, to postaw na jeden większy obraz. Obrazy na płótnie mają idealne wymiary do biura. Komponują się z pomieszczeniem, ale nie rozpraszają. Bardzo ważny jest także motyw obrazu. Do biura będą pasować motywy natury oraz miasta. 

Na przykład na recepcji świetnie sprawdzą się obrazy przedstawiające panoramy wielkich miast. Z kolei w biurze kojąco na pracowników będą działać motywy natury, na przykład obrazy z końmi, ujęcia lasu, czy obraz łąki. Kolory natury działają na nas odprężająco, ale także pozwalają na lepszą koncentrację. Z tego względu jest to najlepszy wybór do biura, w którym powinna panować atmosfera skupienia. 

Dodaj komentarz