Kolizja w Niemczech – jak się zachować?

Kolizja w Niemczech – jak się zachować?

Kolizja na drodze może przytrafić się nie tylko w Polsce, ale także podczas wycieczki za granice np. w Niemczech. Może to być sytuacja podwójnie stresująca, ponieważ nieznajomość języka i przepisów, które panują w innym kraju działa na naszą niekorzyść. Jeśli więc planujesz wycieczkę do innego kraju, musisz zapoznać się z tym, jak zachować się podczas kolizji auta na drodze. Co zrobić, gdy taka sytuacja przytrafi się nam u naszych zachodnich sąsiadów? Jak zachować się podczas kolizji na drodze i kiedy wezwać https://www.pomoc-drogowa-hamburg.com.pl/ ?

Postępowanie w przypadku kolizji auta w Niemczech

Postępowanie podczas kolizji w Niemczech nie różni się wiele od tego, jak powinniśmy zachować się w naszym kraju. Przede wszystkim, jeśli jesteś świadkiem lub uczestnikiem takiego zdarzenia na drodze, to musisz się zatrzymać i pozostać na miejscu. Zgaś silnik samochodu, włącz światła awaryjne, zaciągnij hamulec ręczny i wyjdź z samochodu. Załóż na siebie kamizelkę odblaskową – szczególnie jeśli do zdarzenia doszło na ruchliwej drodze.

Po wykonaniu tych czynności sprawdź, czy pozostali uczestnicy nie odnieśli jakichś obrażeń – jeśli nie to zdarzenie będzie nazywane kolizją. W takiej sytuacji wraz z uczestnikiem lub też sprawcą kolizji powinieneś ustawić auta w takim miejscu, aby nie blokowały one ruchu pojazdów na drodze. Jeśli to zrobisz to wystaw odblaskowy trójkąt ostrzegawczy za samochodem. W przypadku kolizji, gdy żaden z uczestników nie skarży się na ból i nie ma widocznych obrażeń, nie jest konieczne wzywanie policji ani karetki. Taką sprawę można załatwić z drugim kierowcą i dogadać się odnośnie winy i zadośćuczynienia. Jeśli jednak nie znasz obcego języka lub dogadanie się z uczestnikiem zdarzenia nie jest możliwe ze względu na różnice w zdaniach, to lepiej będzie, jeśli wezwiesz policję. Rozstrzygnie ona winę i zajmie się ona całą sprawą.

Jeśli Twoje auto jest unieruchomione i nie nadaje się do tego, aby holować je na lince, czyli ma niesprawny układ hamulcowy, kierowniczy i światła to konieczne będzie wezwanie https://www.pomoc-drogowa-hamburg.com.pl/. Przyjedzie ona na miejsce zdarzenia i odholuje Twój samochód, w bezpieczny sposób, do najbliższego mechanika lub inne wskazane przez Ciebie miejsce. Skorzystanie z Polskiej firmy, która działa także na terenie Niemiec, będzie najlepszym rozwiązaniem, jeśli nie chcesz przepłacać za usługę. Niemiecka pomoc drogowa jest często kilkukrotnie droższa niż w Polsce – warto o tym wiedzieć, jeśli nie chcesz zdziwić się kosztami holowania auta. Warto zawsze mieć przy sobie wizytówkę pomocy drogowej, która ma siedzibę przy granicy.

Dodaj komentarz