Dlaczego ktoś jest bogaty, a inny biedny?

Dlaczego ktoś jest bogaty, a inny biedny?

Zarabianie jest podstawą naszego życia. Potrzebujemy pieniędzy, by godnie żyć. Dlatego też ciągle szukamy sposobów na to, aby więcej zarabiać. Mało kto wie, że aby zwiększyć swoje zarobki, trzeba zmienić najpierw swoje myślenie. Jak to zrobić? Na to pytanie odpowiada ten tekst.

Różnica między biednymi a bogatym

Jaka jest różnica między ludźmi bogatymi a biednymi? Z pewnością jest nią ilość pieniędzy, które posiadają. Jednak skąd się to wzięło? Na początek trzeba przytoczyć wynik ciekawego badania. Według niego, gdyby całe pieniądze świata podzielić przez wszystkich ludzi po równo to po kilku latach obecna proporcja biednych do bogatych znowu byłaby podobna. Dlaczego?

Myślenie bogatych rodzin

Ponieważ bogactwo to tak naprawdę odpowiedni sposób myślenia! Często można się spotkać z tym, że ludzie z bogatych domów są bogaci. Jednak tutaj nie chodzi o przekazywanie fortuny z pokolenia na pokolenie. Bogate rodziny mają coś o wiele bardziej cennego. Chodzi o przekonania dotyczące pieniędzy, bogactwa, zarabiania, oszczędzania, które bogate rodziny sączą w młode umysły swoich dzieci. Dzięki nim najmłodsi, gdy staną się dorośli, będą mieli niesamowite predyspozycje do tego, aby być bogatym – nawet zaczynając bez żadnego wsparcia finansowego ze strony rodziny.

To nasze postrzeganie świata, przekonania decydują o tym, kim jesteśmy, jak widzimy świat i co możemy osiągnąć. Normalnie ten proces zachodzi u dzieci, które biorą za swoje przekonania ich rodziców. Dlatego sytuacja jest prosta. Jeśli dziecko ma za wzór rodzica o bogatej osobowości, to przejmie ono jego przekonania jako swoje.

Myślenie biednych rodzin

Natomiast jeśli ktoś był wychowywany w biednej rodzinie, to zostały mu w dzieciństwie przekazane przekonania ludzi mentalnie biednych. Rodzice mogli mieć nawet chwilowo wiele pieniędzy (np. po wygranej na loterii), ale jeśli mieli przekonania w sobie o biedzie, to przekazali je też swoim dzieciom. Swoją drogą dlatego też ludzie, którzy zdobyli ogromne pieniądze, po jakimś czasie wracają do biedy. Ich niekorzystne przekonania ich do tego pchają!

Czy można zmienić swoje przekonania co do bogactwa?

Oczywiście, że tak! Dzisiaj istnieje wiele technik pozwalających nam zmienić swoje myślenie w kwestii finansów. Na początek możemy nauczyć się regularnego oszczędzania i pomnażania tych pieniędzy. Możemy się uczyć tego, aby dobrze się czuć z tym, iż ma się wiele odłożonych pieniędzy na koncie bankowym. Można także stosować afirmacje, które zmienią nasze przekonania na takie, jakie chcemy. Jest wiele możliwości na zmianę myślenia!

Dodaj komentarz