Sklep odzieżowy

Sklep odzieżowy

Biznes z pasją

Mogłoby się wydawać, że prowadzenie sklepu odzieżowego to bułka z masłem. Jednak konkurencja jest na tyle duża, że utrzymanie się w tej branży wymaga ogromnej pracy. Liczy się dobry biznesplan, lokalizacja i odpowiedni dobór grupy docelowej. Warto dokładnie przeanalizować rynek, aby stworzyć sklep wyróżniający się na tle innych. Jeżeli w okolicy istnieje mnóstwo sklepów z odzieżą dla dorosłych, to inwestycja w ten sam rodzaj towaru jest sporym ryzykiem. Możliwe, że w takiej sytuacji sprawdzi się sklep z ubraniami i akcesoriami dla dzieci. Wszystko zależy od zapotrzebowania konsumentów na danym rynku.

Sklep odzieżowy

Jeżeli chcesz otworzyć sklep odzieżowy, potrzebujesz budżetu na start. Musisz kupić towar, wynająć lokal i umeblować go. Jest to koszt nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli nie posiadasz takiej kwoty możesz postarać się o dofinansowanie z urzędu pracy albo wziąć kredyt. Pamiętaj jednak, że nawet jeżeli otrzymasz dotacje, kwota może nie być wystarczająca na opłacenie wszystkich wydatków. Powinieneś więc mieć w tym przypadku jakiekolwiek oszczędności.

Prowadząc sklep odzieżowy musisz zaopatrzyć się oczywiście w ubrania. Wielu przedsiębiorców kupuję towar w Wólce Kosowskiej, w centrum handlowym “PTAK” w Rzgowie i w Maximusie koło Warszawy. Tam ceny są 50%-75% niższe niż w tradycyjnych sklepach. Przejrzyj też ofertę hurtowni internetowych.

Pamiętaj, że wydatki firmowe możesz wliczyć w koszty uzyskania przychodów. Dzięki temu zapłacisz niższy podatek dochodowy. Muszą to jednak być wydatki bezpośrednio związane z prowadzoną działalnością. Ponadto muszą być udokumentowane fakturą lub rachunkiem.

Odpowiednia reklama

Zadbaj też o reklamę. Sklep odzieżowy powinien przyciągać klienta ciekawymi stylizacjami na manekinach. Odpowiednio dobrane do siebie ubrania nabierają innego charakteru niż eksponowane oddzielnie. Klient widząc witryny sklepowe musi pomyśleć “tak właśnie chcę wyglądać”. Jeżeli sprzedajesz ubrania dziecięce umieść na widoku kilka ubranych lalek wraz z innymi dostępnymi artykułami. Każda mama widząc jak słodko może wyglądać jej malec skusi się na zakupy.

E-sklep

Idealnie byłoby gdybyś jednocześnie prowadził e-sklep. W dzisiejszych czasach ludzie są zabiegani i zakupy przez internet stają się codziennością. Umieść swój sklep stacjonarny jako punkt odbioru zakupów. Oczywiście dostawa do domu również musi być dostępna. Klienci docenią twoje starania i wygodę transakcji. O reklamę w sieci również musisz zadbać. Możesz stworzyć funpage i dodawać tam informacje o promocjach czy nowej dostawie towaru.

Dodaj komentarz