Obsługa prawna przedsiębiorstw – jakie usługi wchodzą w jej skład?

Obsługa prawna przedsiębiorstw – jakie usługi wchodzą w jej skład?

Każdy przedsiębiorca wie, że pomoc dobrego prawnika w wielu sytuacjach okazuje się nieoceniona. Mowa nie tylko o sytuacjach, które są bardzo skomplikowane i dotyczą np. spraw sądowych. Wsparcie prawnika ułatwia prowadzenie biznesu na co dzień niezależnie od tego, czy w przedsiębiorstwie pojawiły się poważne problemy. Obsługa prawna przedsiębiorstw to usługa, na którą decyduje się coraz więcej firm, ponieważ przynosi ona wiele korzyści.

Obsługa prawna przedsiębiorstw – na czym polega?

Stała obsługa prawna firmy polega na ciągłej współpracy z kancelarią prawną. Kancelaria, z którą podpiszesz umowę zajmie się załatwianiem spraw Twojego przedsiębiorstwa. Stała obsługa jest często lepszym rozwiązaniem niż jednorazowe korzystanie z usług prawników. Dlaczego? Ponieważ firma zyskuje nieprzerwany dostęp do pomocy wyspecjalizowanych prawników, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu spraw z różnych gałęzi prawa.

Oprócz tego kancelaria zapoznaje się dokładnie ze specyfiką branży oraz problemami, które pojawiają się lub mogą pojawić w Twojej firmie. Zdecydowanie się na stałą obsługę to też oszczędność pieniędzy, ponieważ długotrwała współpraca wiąże się z niższymi kosztami niż częste korzystanie z jednorazowych konsultacji i pomocy prawników. Zaletą jest też to, że zawsze masz pod ręką kontakt do prawnika, który szybko zareaguje na problemy w firmie lub odpowie na Twoje wątpliwości dotyczące jakiejś kwestii.

Z jakich usług można skorzystać w ramach stałej obsługi prawnej?

W ramach stałej współpracy możesz liczyć na udzielanie porad prawnych, które są związane z bieżącą działalnością Twojej firmy. Kancelaria, z którą podejmiesz współpracę, może też zająć się sporządzaniem umów i ich opiniowaniem. Prawnicy specjalizują się też w przygotowywaniu opinii prawnych. Decydując się na taką usługę, możesz też liczyć na to, że uzyskasz wsparcie profesjonalisty, który w razie potrzeby będzie reprezentował Cię przed sądem lub innymi organami.

Prawnicy mogą przeprowadzić mediacje i załagodzić spór bez konieczności przenoszenia konfliktu na drogę sądową. Jeśli masz problem z kontrahentami, którzy nie opłacają faktur i mają wobec Ciebie długi, to prawnik może sporządzić wezwanie do zapłaty i poprowadzić rozmowy, które dotyczą spłaty należności. Pomoc kancelarii okaże się też nieoceniona w przypadku różnego rodzaju formalności, które są związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i spółek. Warto więc zdecydować się na stałą obsługę prawną, ponieważ może ona rozwiązać wiele problemów i pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

Dodaj komentarz