Dodatkowa praca w internecie

Dodatkowa praca w internecie

Wielu ludzi szuka dodatkowego zarobku. Niektórzy przez to, że mają za małe zarobki, zbierają na wymarzone wakacje, auto bądź po prostu chcą poprawić jakość swojego życia. Bywają też przypadki, że ktoś jest rodzicem i zajmuje się dzieckiem, albo jest chory i nie może pracować poza domem. Wtedy z pomocą przychodzi internet. Jest wiele różnych sposobów jak zarobić bez wychodzenia z domu.

Sprzedaż niepotrzebnych rzeczy

Nie jest to stricte praca czy biznes, ale sprzedając swoje stare niepotrzebne rzeczy bądź ubrania mamy szansę na zastrzyk dodatkowej gotówki i inwestycji jej na przykład w inne biznesy bądź odłożenie. Kolejnym plusem jest oczyszczenie swojego otoczenia z niepotrzebnych rzeczy. Żeby sprzedać jakieś rzeczy musimy zrobić ładne zdjęcia i dobry opis. Zadbaj żeby ukazać przedmiot z różnych stron, zdjęcia były wyraźne i ukazywały faktyczny stan przedmiotu. W opisie napisz jego parametry i opisz stan. Zorientuj się też jakie są ceny tego produktu i weź pod uwagę, że jest on używany. Wystaw go na największych portalach społecznościowych i ogłoszeniowych tak żeby dotarł do jak największej ilości osób.

Ankiety

Jeżeli masz sporo wolnego czasu i nie chcesz inwestować pieniędzy to możesz rozwiązywać płatne ankiety. Zarobek z ankiet bywa różny w zależności od długości i skomplikowania najczęściej stawki wahają się w granicach 2-10 zł za jedną ankiete. Bywają też projekty dłuższe niż jedna ankieta i dzięki temu stawki są większe. Część serwisów oferuje też gry w których po osiągnięciu jakiegoś poziomu dostajemy pieniądze. Są też systemy poleceń i jak ktoś zarejestruje się z naszego linku to dostajemy za to bonus. Jeżeli chcemy zarobić na tym przyzwoite pieniądze to musimy mieć konto w wielu panelach. Dużym plusem jest jednak to, że tego typu portale nie wymagają inwestycji.

Freelancing

Bycie freelancerem to marzenie wielu osób. Jeżeli masz jakieś umiejętności, które mogą przydać się innym to już możesz nim zostać. Tworzenie wideo, grafiki, praca jako copywriter czy programista to tylko część rzeczy, które możesz oferować innym. Ogłaszaj się na różnych portalach dla freelancerów i na grupkach przeznaczonych do tego, twórz swoje portfolio, a klienci sami przyjdą. Tutaj zarobki są już dużo wyższe niż chociażby w ankietach i tak naprawdę ogranicza cię tylko czas i moce przerobowe. Freelancing na pełen etat często może zapewnić całkiem dobry byt. Minusem jest na pewno to, że gdy czegoś nie robisz to nie zarabiasz. Do tego musisz szukać zleceń na własną rękę co dla niektórych może być uciążliwe.

Dodaj komentarz