Awesome Gapps. Ciekawostka w branży IT.

Awesome Gapps. Ciekawostka w branży IT.

Awesome Gapps, to program, który ułatwia i pomaga w pracy przy tworzeniu katalogów i map. Umożliwia on ich filtrowanie oraz przeszukiwanie ich zawartości przy użyciu Arkuszy Google lub programu Microsoft Excel. Wykorzystując funkcje dostępne w Awesome Gapps, możemy samodzielnie tworzyć aplikacje, bez konieczności posługiwania się wiedzą jaką dysponują programiści. Program aktualizuje dane i nie wymaga konfiguracji programistycznej.

Arkusze kalkulacyjne świetnie nadają się do przechowywania danych biznesowych, ale ich przeszukiwanie często może sprawiać problem użytkownikom biznesowym. Dlatego dodatek Awesome Gapps jest w tej sytuacji tak pożyteczny. Funkcja Awesome Table, umożliwia błyskawiczne przeszukanie arkusza kalkulacyjnego oraz wyciągnięcie z niego pliku potrzebnych nam w określonym czasie danych, które możemy z łatwością przesłać przy użyciu poczty e-mail.

By załączyć aplikację Awesome Gapps do zestawu dodatków Google, którymi już dysponujemy, wystarczy wejść na stronę https://app.awesome-table.com lub skorzystać z oferty Google Workspace Marketplace, która może zwrócić naszą uwagę nie tylko ze względu na ten bardzo pomocny program w pracy z Arkuszami Google, ale też podsunąć wiele innych ciekawych pomysłów na poprawę jakości wykonywanych przez nas na co dzień projektów.

WAŻNE FUNKCJE AWESOME GAPPS.

Przy pomocy dodatku Awesome Gapps, zbudujemy katalogi, mapy Google, bazy wiedzy, wykresy Gantta, stworzymy kanał informacyjny, schematy organizacyjne oraz wiele innych. Te ciekawe rozwiązania, tworzą bardzo szeroki obszar dyspozycyjności skromnie z pozoru, prezentującego się rozszerzenia wyszukiwarki Google.

Czym są katalogi Google? To portale zasobów sprzedażowych, katalogi produktów, biblioteki dokumentów, katalogi szkoleń, listy kontaktów i portfele projektów. Ogromny zasób przeszukiwanych przez nas na co dzień informacji, z którymi mamy do czynienia jako użytkownicy sieci Internet. Aplikacja pozwala również na pracę z wizualizacjami, takimi jak tabele, karty, mapy Google, wykresy, geochart czy pokaz slajdów. Po zakończeniu projektu, możemy je bez trudu udostępnić w Internecie. Awesome Table, świetnie współpracuje z obrazami, filmami i hiperłączami.

Mapy Google, to rodzaj wizualizacji, który wykorzystuje takie dane, jak eksperckie bazy danych, listy sklepów, dostawcy, magazyny oraz pozostałe źródła, które zwykle są nam potrzebne w pełnym rozeznaniu i zdobyciu potrzebnych w handlu informacji. Z map Google, korzysta wiele firm reklamujących swoje usługi w sieci oraz tych, które liczą na większe możliwości sprzedażowe, dzięki udostępnieniu swojej lokalizacji.

Jak widać Awesome Gapps, posiada ciekawe funkcje, które pomogą nam w wielu trudnych działaniach, utworzą także także bazy wiedzy, przekształcą arkusze kalkulacyjne w wizualne wykresy Gantta czy skonstruują proste schematy organizacyjne. Wykres Gantta, otrzymujemy po przekształceniu arkusza kalkulacyjnego, na podstawie funkcji śledzenia działań, w rodzaj wizualnego wykresu.

Gdy mamy do czynienia z ankietami, wszechstronny program Awesome Gapps, ułatwi nam wykonanie ich analiz, stworzy wykresy kołowe i słupkowe, tabele Top-10 czy chmury słów. Dzięki tym jego funkcjom, szybko uda nam się podsumować dane z ankiet, wniosków oraz innych dokumentów. Korzystają z dodatku do Arkuszy Google, zaprojektujemy kanał informacyjny, pełen najnowszych wiadomości, referencji i wyróżniających się newsów.

Możemy również skorzystać z wielu dodatkowych narzędzi takich jak te, które funkcjonują pod nazwą Nocode czy CMS. Awesome Table jest zarówno aplikacją prostą, jak i stworzoną dla danych, które często wymagają zmian oraz mają na uwadze zachowanie naszej prywatność. Dodatkowo aplikacja udostępnia swoich subskrybentom, możliwość bezpośredniego nawiązania kontaktu z administrowanym przez siebie centrum pomocy.

Wydaje się, że dzięki samym swoim głównym funkcjom, dodatek Awasome Gapps Table, może okazać się pożyteczny zarówno dla osób zajmujących się sprzedażą, reklamą czy samym tworzeniem stron w Internecie. Warto jest przyjrzeć się mu bliżej i skorzystać z bezpłatnej, wstępnej subskrypcji, która obejmuje 500 odsłon, by móc poznać lepiej jego wszechstronne możliwości projektowe, opisane wstępnie w tym artykule. Jego twórcy, gwarantują, że by móc z niego korzystać, nie musimy wcale posiadać umiejętności takich jakimi dysponują programiści, ponieważ język kodowania w przypadku aplikacji Awasome Gapps, nie będzie nam niezbędnie potrzebny. Rozszerzenie, bez problemu współpracuje z witrynami Google, WordPress, Microsoft Team, Sharepoint, Lumapps, Happeo, Wix i Squarespace.

Dodaj komentarz