Jak wybrać prezent, który naprawdę ucieszy Twoich bliskich

Jak wybrać prezent, który naprawdę ucieszy Twoich bliskich

Często w okresie świątecznym natrafiamy na problem w wyborze prezentu dla najbliższych. Kiedyś święta były okazją do podarowania komuś czegoś, co przez resztę roku było wręcz niemożliwe do zdobycia. Były to małe rzeczy, które rozświetlały i umilały ten wyjątkowy czas. Może pamiętasz, albo chociaż słyszałeś o świętach z czasów PRL-u? Smak pomarańczy i bananów był wtedy najsłodszą przyjemnością, na którą czekało się cały rok.

W dzisiejszych czasach jesteśmy otoczeni wszelkiego rodzaju dobrami materialnymi, które dostępne są wręcz na wyciągnięcie ręki. Wiąże się to z tym, że mało mamy konkretnych potrzeb, a i tak większość z nas twierdzi, że posiada zbyt dużą ilość rzeczy i chętnie niektórych z nich się pozbyła. W dobie mody na minimalizm ciężko prawdziwie ucieszyć kogoś drobiazgiem ze sklepu. Jak w takim razie nie narazić się na kupienie nietrafionych prezentów pod choinkę, które wylądują zapomniane w kącie?

Przedstawiamy Ci listę inspiracji na niestandardowe prezenty świąteczne, które mogą naprawdę ucieszyć Twoich bliskich! Może warto się nad nimi zastanowić przed kupieniem kolejnej nietrafionej książki czy sweterka w renifera?

Przeprowadź poważne dochodzenie i dowiedz się, o czym naprawdę marzą Twoi bliscy

Cóż, to że ze sobą mieszkamy czy jesteśmy blisko nie oznacza wcale, że w ferworze dnia codziennego zawsze mamy czas i przestrzeń, żeby naprawdę skupić się nad tym, czym aktualnie zajmują się członkowie naszej rodziny i przyjaciele, a w związku z tym, o czym naprawdę marzą. Może warto porozmawiać z mężem siostry i wywiedzieć się, o czym ostatnio wspominała, albo podchwytliwie podpytać samą zainteresowaną?

Jeśli prezent przewyższa Twoje możliwości finansowe – poszukaj kompana

Jeśli wiesz, że obdarowywana przez Ciebie osoba marzy o nowym sprzęcie fotograficznym, dronie czy rakiecie do squasha; czymś, co jest przewyższa Twój budżet, dobrym pomysłem jest zawiązać z kimś spółkę i wspólnie złożyć się na wymarzony prezent. Sama musiałabyś zdecydować się na kupno czegoś tańszego, co mogłoby nie być tak trafione.

Sprezentuj coś, na co ta osoba sama nie wydałaby pieniędzy

Świetnym pomysłem jest podarowanie bliskiej osobie czegoś, co będzie dla niej namiastką luksusu, na który nie pozwala sobie na co dzień. Nie musi to być nic wyszukanego. Może dzień w spa, maseczka ze złota albo masaż tajski? A może wypożyczenie luksusowego samochodu na dzień? Dla każdego będzie to coś innego, ale z pewnością wyzwoli uśmiech na twarzy.

Podaruj wspólne wspomnienia

Wspaniałym pomysłem na świąteczny prezent jest wspólny wypad. W ramach prezentu możesz przygotować własnoręcznie przygotowany bilet w miejsce, które zawsze chcieliście odwiedzić. Dokładną datę ustalcie już razem, Ty jednak zajmij się szczegółami. Może weekend w zaśnieżonych górach w styczniu, a może weekend we Florencji? Taki prezent Twoi bliscy będą długo wspominać!

Pokaż, że naprawdę zależy Ci na tej osobie

Świetnym sposobem, żeby pokazać nasze zaangażowanie i uczucia względem obdarowywanej osoby jest stworzenie prezentu, lub choć jej części własnoręcznie. Znajdź coś, w czym jesteś dobra i wykorzystaj to, by obdarować bliskich czymś, w co włożyłaś czas i prawdziwe zaangażowanie. Jeśli masz uzdolnienia plastyczne, może to być jakaś ładnie oprawiona ilustracja, może zrobiony na drutach ciepły szalik? A może słoik własnoręcznie przyrządzonych konfitur?

Pomysłów jest wiele, wystarczy włożyć w proces kompletowania podarunków zaangażowanie i serce, a na pewno bliscy to docenią. Poza tym, znajdź w tym trochę przyjemności i dla siebie!

Informacje dodatkowe

Wejdź na stronę http://www.ministerstwogadzetow.com/prezenty.html i sprawdź bogaty asortyment, w którym znajdziesz między innymi ciekawe pomysły na prezent.

Dodaj komentarz