Sklep internetowy – jak wypromować produkty?

Sklep internetowy – jak wypromować produkty?

Internet od dawna jest bardzo skutecznym narzędziem wśród przedsiębiorców. Dobrze prowadzone działania w sieci pozwalają sukcesywnie zwiększać ruch w sklepie internetowym. W jaki sposób skutecznie przeprowadzić promocję produktu?

Promowanie firmy w sieci

Publikuj filmiki na YouTube – krótkie, bezpłatne filmiki są doskonałym sposobem promowania oferty. Możesz zaprezentować konkretne produkty oraz masz możliwość wykorzystania tzw. reklam wideo. Dzięki nim z łatwością wykreujesz szeroką kampanię. Zastosowanie takiej formy reklamy przynosi wiele korzyści, a główna z nich jest skierowanie odbiorców bezpośrednio do produktów, co znacznie przybliża użytkowników do zakupów. Ważne są w tym przypadku informacje dotyczące danego produktu oraz jego powiązanie z tematyką zawartą na kanale.

Sklep internetowy – jak wypromować produkty?

Załóż konto AdWords – aby rozpocząć promowanie produktów należy połączyć konto AdWords z kontem Merchant Center. Odpowiednie treści zachęcą użytkowników do zakupu określonego produktu. Dane o tych produktach należy udostępnić w Merchant Center, a następnie przystąpić do kreowania oferty przy użyciu AdWords. Taki rodzaj promocji cieszy się dużą skutecznością i wielkością zasięgu. Zależy jednak od wielu czynników – bardzo ważne jest z jakiego  oprogramowania sklepu korzystamy. Dobra platforma daje możliwość wykreowania pliku metodą intuicyjną, a następnie zaimportowania go do Google Merchant Center. Istotną rolę odgrywa plik produktowy, zawierający ważne dla zasięgu reklamy dane (opisy, tytuły oraz kody GTIN). Od tego momentu produkty z informacjami i opisami wyświetlać się będą w wynikach wyszukiwania przy użyciu Google.

Rankingi

Porównywarki cenowe ( Ceneo, Skąpiec, Nokaut) – pozwalają w łatwy i szybki sposób przedstawić ranking cen danego produktu w poszczególnych sklepach. Dzięki tego rodzaju rankingom zwiększa się widoczność marki w sieci. Najważniejsza w tym przypadku jest cena produktu, dlatego należy promować wyłącznie te, które są w stanie stworzyć konkurencję i zachęcić tym samym do zakupu.

Promocja w social media

Fanpage na Facebooku – aby promocja była skuteczna załóż konto i wybierz w panelu profil działalności, w naszym przypadku sklep. Następnie uzupełnij informacje pozwalające zdefiniować działalność, a tym samym przybliżyć użytkowników do zapoznania się z ofertą. Umieść opis profilu sklepu, produktów zawartych w ofercie oraz waluty i form płatności, a na koniec dodaj same produkty, ich ceny i zdjęcia.

Korzystaj z wszelkich możliwości na promocję swojego sklepu, a na pewno zwiększysz grono oddanych klientów.

Dodaj komentarz