Firmowa pożyczka pod zastaw nieruchomości – co warto wiedzieć?

Firmowa pożyczka pod zastaw nieruchomości – co warto wiedzieć?

Zewnętrzne finansowanie to w wielu przypadkach jedyny sposób na uregulowanie bieżących zobowiązań firmy lub zrealizowanie kosztownych inwestycji, które pozwolą przedsiębiorstwu się rozwinąć. Można próbować je pozyskać na wiele sposobów, od pojedynczych inwestorów, przez kredyty w bankach, po pożyczki prywatne, w tym pożyczki pod zastaw. Szczególnie warte uwagi jest ostatnie ze wspomnianych rozwiązań.

Bezpieczne, profesjonalne pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości dla firm mają pod wieloma względami przewagę nad alternatywnymi źródłami finansowania. Między innymi wiążą się z mniejszą ilością formalności. Co jeszcze warto o nich wiedzieć i jak je zaciągać? Odpowiadamy!

Firmowe finansowanie pod zastaw – odpowiednie na każdą okazję

Przy firmowej pożyczce pod zastaw nieruchomości zabezpieczeniem spłaty zobowiązania jest, jak łatwo się domyślić, tytułowy zastaw, czy to nieruchomości komercyjnej, czy prywatnej (może ona należeć do firmy zaciągającej pożyczkę lub innego podmiotu bądź osoby fizycznej).

Warto przy okazji dodać, że oprócz pożyczek pod zastaw nieruchomości (lub ziemi) dostępne jest także finansowanie pod zastaw ruchomości, wierzytelności czy papierów wartościowych, więc każda firma, niezależnie od składników swojego majątku, będzie prawdopodobnie w stanie znaleźć odpowiednią opcję dla siebie.

Wartość przedmiotu zabezpieczenia wpłynie na maksymalną dostępną kwotę pożyczki (potencjalnie można mówić nawet o milionach złotych dostępnego finansowania). Zastosowanie tego typu zabezpieczenia znacznie zmniejsza ryzyko związane z udzieleniem zobowiązania, w związku z czym jest ono łatwiejsze i szybsze do uzyskania niż chociażby w przypadku produktów bankowych. Oznacza to, że na drodze do otrzymania potrzebnych środków nie powinny stanąć nawet niska zdolność kredytowa czy nie do końca pozytywna historia kredytowa w BIK-u i innych biurach informacji gospodarczej.

Jak uzyskać korzystną pożyczkę pod zastaw?

Najlepszym sposobem na zapewnienie korzystnych warunków finansowania (i zmaksymalizowanie szansy na uzyskanie pozytywnej decyzji pożyczkowej) będzie zapoznanie się z ofertą wielu potencjalnych pożyczkodawców. Nie trzeba zajmować się tym samodzielnie. Nic nie stoi na przeszkodzie (a wręcz przeciwnie – zdecydowanie warto to rozważyć), aby skorzystać z pomocy specjalisty.

Dzięki temu będzie się miało pewność, że firma zwróci się tylko do rzetelnych, wiarygodnych pożyczkodawców, a cały proces przebiegnie sprawnie. W każdej chwili będzie można uzyskać merytoryczne odpowiedzi na pojawiające się pytania, a także uzyskać wsparcie m.in. w zakresie pozyskiwania dokumentów niezbędnych do zaciągnięcia zobowiązania. Dokładna lista potrzebnych dokumentów będzie zależeć od okoliczności, w tym między innymi statusu prawnego i typu nieruchomości stanowiącej przedmiot zastawu.

Dodaj komentarz