Wybieranie usług Banku – jak robić to dobrze?

Wybieranie usług Banku – jak robić to dobrze?

Wybór banku to bardzo odpowiedzialna decyzja, która wpływ będzie miała na kolejne miesiące czy lata naszej aktywności bankowej. Warto zatem wybrać instytucję bankową świadomie, biorąc pod uwagę własne potrzeby oraz aktywność jaką planujemy na założonym koncie. Czym kierować się przy wyborze banku? Oto kilka najważniejszych kryteriów które pomogą każdemu!

Funkcjonalność i obsługa klienta

Niewątpliwie dla każdego klienta liczy się kontakt z firmą go obsługującą, by współpraca odbywała się płynnie a w razie jakichkolwiek problemów można było skonsultować się z odpowiednim pracownikiem. Wiele banków opiera się niestety na lekceważeniu klienta, a on sam musi często fatygować się do oddziału, by załatwić swoje sprawy zamiast móc zrobić to telefonicznie. Ranking banków bezlitośnie wskazuje, że to właśnie brak zainteresowania klientem w dużej mierze decyduje o pozycji danej instytucji w największych zestawieniach medialnych. Wybierając konto w banku i co za tym idzie, danej instytucji bankowej, warto skonsultować się z doradcą, lub zapoznać właśnie z rankingami internetowymi jakie można znaleźć łatwo w Internecie.

Koszty współpracy

Kolejnym, niemniej ważnym aspektem wybierania usług instytucji pocztowych są koszty współpracy, czyli ile klient będzie musiał płacić za świadczone usługi, prowadzenie konta, a także ile wynosi oprocentowanie ewentualnych kredytów czy kont oszczędnościowych. Wszystkie te dane można spokojnie znaleźć na stronach wybranych banków, a także zadzwonić na infolinię lub umówić się na spotkanie z przedstawicielem. Porównanie kilku ofert pod względem cenowym da jasny obraz na to, która z nich będzie najlepsza dla naszego portfela. Praktycznie każdy ranking banków skupia się przede wszystkim na kosztach współpracy, uwzględniając również inne, dodatkowe opłaty jakie bank często nakłada na klienta. Takie rankingi pokazują dokładnie, jakie banki i instytucje danego roku przodują w korzystnych ofertach dla klientów, stąd ich wielka przydatność w podejmowaniu decyzji o założeniu konta czy wzięciu kredytu.

Jak wybrać najlepiej?

Pomijając kwestie opisane powyżej, warto przede wszystkim określić swoje potrzeby pod względem współpracy z bankiem, oraz ewentualne wymagania. Duży rynek bankowy w Polsce pozwala na wybredność i skupianie swojej uwagi oraz pieniędzy w dowolnej instytucji, dlatego też powinien być to pierwszy krok w podjęciu decyzji. Z nią samą nie warto jednak się spieszyć, jako że, jak pokazują liczne badania społeczne, ludzie rzadko zmieniają bank z usług którego korzystają. Raz źle podjęta decyzja zatem może być bardzo uciążliwa w skutkach!

Dodaj komentarz