Sprzątanie mieszkań Kraków może być szybkie i przyjemne

Sprzątanie mieszkań Kraków może być szybkie i przyjemne

Sprzątanie mieszkań Kraków to często poruszany temat, bowiem ludzie mają coraz mniej czasu, a wbrew pozorom sprzątanie zabiera naprawdę dużo energii. Jest to czynność, która dotyczy prawie każdego i trudno jest od niej uciec. Co więcej, wiele osób odczuwa niechęć, ale jest to spowodowane tym, że po prostu nie wiedzą jak się dobrze zabrać za sprzątanie. Jak sprzątać efektywnie?

Na początek warto stworzyć plan działania, ale jak go zrobić? W celu utworzenia dobrego planu działania należy znać kilka zasad, które mogą naprawdę pomóc i wszystko przyśpieszyć, bowiem każdy lubi szybko i dobrze posprzątać.

Sprzątanie mieszkań Kraków – od czego zacząć?

Na początek zacznij od mycia okien. Zdejmuj wszystkie zasłony oraz firanki i wsadź do pralki, aby się wyprały. Kolejnym elementem, są żaluzje, które najlepiej czyści się używając szmatki i płynu do naczyń. Po wykonaniu tych elementów przyszedł czas na umycie samych okien. Należy pamiętać, że trzeba zacząć od ram i parapetów, a dopiero na samym końcu umyć szyby. W tym celu najlepiej użyć wody z octem i ściereczki.

Kolejnym krokiem w dobrym i efektywnym sprzątaniu jest zaczęcie od pokoi, a dopiero w kolejnych krokach sprzątnięcie łazienki i kuchni. Na początek warto odkurzyć dywany, następnie zetrzeć kurze od góry, tak aby nie spadały na wyczyszczone wcześniej niżej powierzchnie, a dopiero na końcu odkurzenie podłóg. Warto też czyścić wszystkie figurki, książki i inne elementy wystroju, które lubią łapać kurz.

Sprzątanie łazienki nie jest trudne!

Sprzątanie tego pomieszczenia warto zacząć od glazury i fug, do których świetnie sprawdza się roztwór wybielacza z wodą lub soda oczyszczona z octem. Kolejnym etapem jest umycie wszystkich szafek oraz przetarcie kosmetyków, które na nich spoczywają. Następnym etapem jest wyczyszczenie baterii, wanny, brodzika, umywalek, bidetów oraz muszli klozetowych. Ostatnim krokiem w czystej łazience jest dokładne umycie luster oraz podłogi.

W przypadku kuchni warto na bieżąco wyrzucać z lodówki przeterminowane produkty spożywcze oraz przyprawy. Jeśli chodzi o szafki, to najlepiej jest je umyć ciepłą wodą z octem, która świetnie usuwa brud zarówno ten większy, jak i większy np. lepki osad. Ostatnim etapem jest mycie zlewu oraz podłogi.

Sprzątanie mieszkań Kraków, a może warto kogoś zatrudnić?

Na sprzątanie mieszkań Kraków nie zawsze jest czas i chęci, więc raz na jakiś czas warto zatrudnić profesjonalną firmę, która się tym zajmie. Szczególnie jest to popularne przed świętami, bowiem mało kto ma wtedy czas i chęci, aby wykonywać tę czynność.

Dodaj komentarz