Ranking kont firmowych – pomoc w szukaniu dobrego konta dla firmy

Ranking kont firmowych – pomoc w szukaniu dobrego konta dla firmy

Sprawne zarządzanie firmowymi finansami wymaga odpowiednich narzędzi i porządku. Bez dopasowanego do potrzeb przedsiębiorstwa konta firmowego, trudno sprawnie zarządzać środkami prowadzonej działalności.

Jak znaleźć dobre konto firmowe dopasowane do potrzeb firmy? Na co zwracać uwagę? I w jaki sposób szybko porównać poszczególne oferty? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Na co zwracać uwagę podczas szukania dobrego konta firmowego?

Poszczególne firmy działają w różnych obszarach – część przedsiębiorców skupia się wyłącznie na Polsce i klientach z naszego państwa, podczas gdy inni poszukują kontrahentów za granicą. Niektórzy potrzebują łatwego dostępu do pobrania gotówki z bankomatu, a innym zależy na szybkości wykonywanych przelewów. 

Wybierając właściwe konto firmowe, należy w pierwszej kolejności zastanowić się nad potrzebami firmy. Błądzenie po omacku będzie stratą czasu. W określeniu firmowych potrzeb pomoże Ci odpowiedzenie na następujące pytania:

  1. Czy potrzebujesz darmowych bankomatów w Polsce, czy także za granicą?
  2. Czy zależy Ci na możliwości wykonywania za darmo natychmiastowych przelewów?
  3. Czy chcesz otworzyć konto firmowe bez wychodzenia z domu/firmy?
  4. Jakie jeszcze darmowe opcje konta firmowego będą dla Ciebie szczególnie przydatne?

Wbrew pozorom odpowiedzenie sobie na przykładowe pytania pomoże Ci szybciej określić  jaki produkt chcesz znaleźć.

Czy da się szybko porównać różne oferty kont firmowych w jednym miejscu?

Porównywanie dostępnych ofert kont firmowych w poszczególnych bankach zajmuje stanowczo zbyt wiele cennego czasu. Warto zatem skorzystać z dostępnej alternatywny i np. przejrzeć ranking kont firmowych, który porównuje ze sobą dostępne na rynku konta firmowe. Lista wyszczególnia najbardziej istotne z punktu widzenia przedsiębiorcy parametry związane przede wszystkim z dostępem do darmowej bankowości. W rankingu znajdziemy informacje dotyczące danych takich jak:

  • opłata za prowadzenie konta;
  • opłata za kartę;
  • możliwość korzystania z darmowych bankomatów w Polsce;
  • otworzenia rachunku firmowego online.

Ranking pozwala także na poznanie innych, ważnych szczegółów – związanych nie tylko z opłatami za prowadzenie konta, ale także wyszczególnieniem bezpłatnych bankomatów dla danej oferty. Po kliknięciu na sekcję “szczegóły” danej oferty możemy zapoznać się także z tabelą opłat i prowizji, czy innymi dokumentami konta firmowego. Możemy przy tym porównać ze sobą wybrane przez nas oferty kilku konkretnych banków. Dzięki temu szybciej znajdziemy najlepsze konto dla naszego biznesu.

Dodaj komentarz