Poznaj bliżej miasto Legionowo

Poznaj bliżej miasto Legionowo

Legionowo to blisko 54-tysięczne miasto znajdujące się w województwie mazowieckim. Założone w roku 1877, a w 1952 otrzymało prawa miejskie. Przed drugą wojną światową miasto słynęło z produkcji balonów i spadochronów. Dzięki temu miasto rozsławiło się nie tylko na całą Polskę, ale również na cały świat. Co aktualnie dzieje się w mieście? Aby dowiedzieć się więcej wystarczy sprawdzić co ma do zaoferowania portal twojelegionowo.pl na którym można znaleźć najnowsze wiadomości Legionowo Co dzisiaj przyciąga turystów do Legionowa, a więc co warto w nim zobaczyć?

​Zespół willowo-parkowy „Kozłówka”

Jest to jeden z najstarszych obiektów w całym mieście. Początki tej budowli sięgają roku 1885. Oprócz samego budynku willi można zwiedzić okalający ją park. Jako ciekawostkę warto podać, że w czasie okupacji w budynku willi znajdowała się placówka Armii Krajowej. Cały zespół willowo-parkowy został w 1975 roku wpisany na listę zabytków.

​Jezioro Kwietniówka

Aby odpocząć od zgiełku miasta warto wybrać się na znajdujące się nieopodal miasta jezioro Kwietniówka. Mimo tego, że samo jezioro nie nadaje się do pływania, jest to miejsce idealne na aktywny odpoczynek – a więc między innymi spacer lub jazda na rowerze. Miejsce upodobali sobie również lokalni wędkarze.

​LASER-WAR Laserowe Centrum Rozrywki w Legionowie

W 2013 został w Legionowie na ulicy Warszawskiej uruchomiony obiekt pełniący funkcję rozrywkową, który cieszy się popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Wśród atrakcji można znaleźć tutaj laserowy paintball, laserowy labirynt, a także możliwość skorzystania z unikatowego pomysłu na escape room o nazwie „secret room”. Miejsce przeznaczone jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych i w dużym stopniu nawiązuje do znanych futurystycznych filmów i gier. Oprócz laserowych atrakcji można tutaj skorzystać z licznych automatów do gier, a także z bilardu, karaoke i możliwości zagrania w X-box z opcją kinekt.

​Dynioland

Niecałe 10 km od centrum Legionowa, na północy znajduje się Dynioland. Miejsce w głównej mierze przeznaczone jest dla wycieczek edukacyjnych dla dzieci. Można tam zobaczyć między innymi aż 40 różnych odmian dyń, w tym dynie giganty. Znajduje się tam także labirynt w kukurydzy, małe zoo, wystawa rzeźb z dyni i inne atrakcje. Warto też dodać, że w placówce dostępna jest bogata oferta gastronomiczna – można skosztować różnego rodzaju zup dyniowych, lemoniady z dyni, herbat ziołowych i ciekawych ciast. Na życzenie są dostępne dania zarówno dla wegan, jak i wegetarian.

Dodaj komentarz