Niezwykłe atrakcje na Sulawesi – co warto tam zobaczyć?

Niezwykłe atrakcje na Sulawesi – co warto tam zobaczyć?

Sulawesi znana także pod nazwą Celebes nie jest jedną z najpopularniejszych indonezyjskich wysp. Nie oznacza to jednak, że nie warto jej odwiedzić. Podróż w tamte strony może być naprawdę emocjonująca. Sulawesi to jedna z czterech Wielkich Wysp Sundajskich i jedenasta największa wyspa na świecie. Jej nazwa pochodzi prawdopodobnie od słów „sula” czyli wyspa i besi, czyli „żelazo”. Może odnosić się to do historycznego eksportu żelaza z jego bogatych złóż w jeziorze Matano. Ta olbrzymia wyspa ma wiele do zaoferowania odwiedzającym – począwszy od niespotykanej nigdzie indziej kultury po bogatą faunę i florę. Zobacz, co warto tam zobaczyć i dlaczego wycieczka w tamte strony jest dobrym pomysłem.

Tana Toraja

Jednym z najbardziej znanych miejsc na wyspie jest Tana Toraja. To region w prowincji Sulawesi Południowe w Indonezji i terytorium Toradżów. Co roku przyjeżdża tam tysiące turystów zainteresowanych kulturą tego miejsca. Na uwagę zasługują tam słynne domy tongkonan. Są misternie zdobione, a ich dachy są nachylone ku górze. Jednak to nie jedynie architektura oraz krajobrazy przyciągają odwiedzających. Ciekawą rzeczą są obrzędy pogrzebowe mieszkańców doliny. Oszczędzają oni przez wiele lat po to, aby zorganizować swoim bliskim ostatnią podróż zgodną z całym ceremoniałem. Delikatnie mówiąc, znacząco różni się ona od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni w Europie.

Pogrzeb to okazja do zorganizowania kilkudniowej ceremonii, w której bierze udział setki osób – zarówno bliskich, jak i mieszkańców wioski. Podczas obrzędu składa się ofiary ze zwierząt, a także śpiewa tradycyjne pieśni. Co ciekawe Toradżowie to chrześcijańska społeczność jednak nie podchodzą do pogrzebów w tradycyjny i znany nam sposób.

Londa

To wioska, która jest jednym z najbardziej turystycznych miejsc w całym regionie Tana Toraja. Jedną z największych atrakcji stanowią tu jaskinie grobowe. Wypełnione są one trumnami, dokoła których spoczywają czaszki i kości przodków plemienia Toraja. Im wyższy był niegdyś status zmarłego, tym wyżej była ulokowana komora z jego trumną. To kolejne miejsce na Sulawesi http://duabenua.com/pl/atrakcje/sulawesi/, które pokazuje kult śmierci, jaki panuje w tych rejonach.

Tanjung Bira

W tym miejscu możemy oddać się relaksowi, a także skorzystać z okazji do nurkowania i pływania. To obszar, na którym gromadzi się spora część turystów, ponieważ można tam plażować i po prostu oddać się relaksowi. Warto też odwiedzić miejscowych budowniczych drewnianych łodzi we wioskach Tana Beru.

Dodaj komentarz