Kredyt na podstawie PIT

Kredyt na podstawie PIT

Na ogół większe zaufanie pokłada się w bankach niż w firmach pożyczkowych. Problem jest jednak w tym, że banki nie dość, że mają znacznie wyższe wymagania wobec potencjalnych kredytobiorców, to jeszcze cały proces wnioskowania o kredyt jest żmudny i długi. Jeżeli potrzebujemy szybkiej gotówki, możemy być zmuszeni do skorzystania z oferty instytucji pozabankowej, nawet jeśli wolelibyśmy tego uniknąć. Jest jednak pewien rodzaj kredytu, który reklamowany jest jako znacznie wygodniejszy dla klientów. Kredyt na PIT sprawne finansowanie przy minimum formalności – czy rzeczywiście, a może jednak jest to po prostu chwyt marketingowy banków? Na czym polega i czym się różni od tradycyjnych kredytów?

Czym jest kredyt na PIT

Zazwyczaj udając się do banku z prośbą o kredyt liczymy się z koniecznością dostarczenia szeregu dokumentów, z których najważniejszym jest zaświadczenie o dochodach. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie mamy ochoty lub możliwości udać się po nie do pracodawcy, problem ten rozwiązuje zaciągnięcie kredytu na PIT. W końcu w corocznym zeznaniu podatkowym znajdują się już informacje o tym, jakie są nasze dochody, a także wiele innych danych, dzięki którym bank jest w stanie oszacować naszą sytuację finansową. Dzięki temu ograniczamy papierologię do minimum i możemy udać się do placówki bankowej z jedynie naszym PITem oraz dokumentem tożsamości. Cały proces powinien przebiec także znacznie szybciej i powinniśmy móc w niedługim czasie poznać decyzję banku na temat tego, czy przyzna nam dany kredyt. Jest to więc świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie, ale także na bezpieczeństwie.

Czy bank sprawdza BIK przy kredycie na PIT

Osoby, które liczą, że dzięki kredytowi na PIT uda im się ukryć swoją negatywną historię kredytową mogą się mocno rozczarować. Faktycznie, bank od nas wymaga jedynie zeznania podatkowego. Sam jednak mimo wszystko wciąż korzysta z usług Biura Informacji Kredytowej i Krajowego Rejestru Dłużników. Jeśli więc jesteśmy mocno zadłużeni, kredyt na zeznanie podatkowe nie umożliwi nam obejścia procesu weryfikacyjnego banku. Jeśli sądzimy, że nie otrzymalibyśmy pozytywnej odpowiedzi na wniosek o tradycyjny kredyt, nie mamy co liczyć na otrzymanie kredytu na PIT.

Kiedy można wziąć kredyt na PIT

Kredyt na PIT jest zazwyczaj ofertą limitowaną czasowo, dostępną w okresie składania zeznań podatkowych. Na ogół można się z nimi spotkać od marca do maja, a nawet czerwca. Decydując się na taką formę kredytu warto jednak zwracać uwagę nie tylko na to, jakie dokumenty są potrzebne, ale także jakie są warunki kredytu (oprocentowanie, ilość rat, prowizje). Może się on mimo wszystko okazać nieatrakcyjny.

Ciężko się nie zgodzić ze stwierdzeniem: kredyt na PIT sprawne finansowanie przy minimum formalności. Jest do z pewnością ciekawe rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie i wygodzie.

Dodaj komentarz