Ile kosztuje ubezpieczenie domu? Ekspert Ubezo wyjaśnia!

Ile kosztuje ubezpieczenie domu? Ekspert Ubezo wyjaśnia!

Dom to jedna z najcenniejszych rzeczy dlatego warto o niego odpowiednio zadbać. Mowa o ubezpieczeniu nieruchomości, które zapewni Ci spokój oraz bezpieczeństwo. W razie nieszczęśliwego wypadku np. zalania, włamania, pożaru lub innego losowego zdarzenia możesz domagać się od ubezpieczyciela wypłaty pieniędzy na remont domu. Oprócz własnych oszczędności będziesz mieć zabezpieczenie w postaci polisy, która może pokryć znaczną część kosztów remontu. Zobacz, ile kosztuje ubezpieczenie domu i od czego zależy jego cena.

Ubezpieczenie domu – co wpływa na jego cenę?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele ofert ubezpieczenia nieruchomości. Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują klientom możliwość szybkiego ubezpieczenia nieruchomości online w atrakcyjnej cenie. Warto jednak pamiętać, że cena ubezpieczenia każdego budynku jest ustalana indywidualnie. Pod uwagę branych jest kilka podstawowych czynników.

Wartość nieruchomości

Jednym z kluczowych czynników branych pod uwagę podczas obliczania stawki ubezpieczenia jest wartość nieruchomości. To ile wart jest Twój dom, ma duże znaczenie w kontekście stawki, jaką zaproponuje Ci towarzystwo ubezpieczeniowe. Podczas obliczania wartości domu bierze się pod uwagę: rok budowy, lokalizację, metraż i rodzaj konstrukcji. Im większy będzie dom, tym wyższa może być składaka ubezpieczenia. Nieruchomości położone w drogich dzielnicach także są bardziej kosztowne, jeśli chodzi o ubezpieczenie. Także, jeśli dom znajduje się na terenie, który stwarza „zagrożenie” powstania szkody np. obok zbiornika wodnego, trzeba liczyć się z wyższą składką.

Zakres ochrony

Im bardziej rozbudowana polisa, tym większy będzie jej koszt. Możesz ubezpieczyć swój dom od zdarzeń losowych, pożarów czy zalania i zapłacić mniej. Możesz również rozbudować ubezpieczenie o włamania, kradzieże, akty wandalizmu itd. i zapłacić nieco więcej. Warto dobrze dobrać zakres ochrony do swoich potrzeb, aby spać spokojnie. Ubezpieczenie domu powinno być dopasowane do potrzeb domowników. W wyborze polisy może Ci pomóc doświadczony agent, który na podstawie przekazanych przez Ciebie informacji znajdzie najkorzystniejszą ofertę.

Koszt ubezpieczenia domu

Koszt ubezpieczenia domu wynosi ok. 300-400 zł. Na rynku można znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe oferty. Nie jest to jednak bardzo wysoka suma, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo, jakie daje taki produkt. W razie wypadku ubezpieczyciel może wypłacić Ci nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na remont. Koszt ubezpieczenia można rozłożyć na raty lub zapłacić jedną ratę raz w roku.

Dodaj komentarz