Endermologia – na czym polega i kiedy skorzystać z zabiegu? 

Endermologia – na czym polega i kiedy skorzystać z zabiegu? 

Z cellulitem boryka się prawie każda kobieta. Jest on prawie że nieodłączną częścią damskiego ciała. Jednak w zależności od różnych czynników może on przybierać różne formy. W niektórych przypadkach cellulit jest wyjątkowo widoczny i rzucający się w oczy. Jak go zminimalizować? Rozwiązaniem jest zabieg endermologii http://pasjonacipiekna.pl/endermologia-lpg/, który nie tylko zmniejsza widoczność cellulitu, ale także poprawia jędrność i ogólny wygląd skóry. Zobacz, na czym polega endermologia i kiedy warto skorzystać z zabiegu. 

Zabieg endermologii – na czym polega? 

Endermologia to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów na ciało. Pozwala ona na ujędrnienie skóry, zmniejszenie widoczności cellulitu i objętości tkanki tłuszczowej. Co więcej, zabieg endermologii jest całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny, za to wyjątkowo skuteczny. Brzmi jak marzenie? Rzeczywiście, opis zabiegu brzmi wręcz nierealnie, jednak efekty są zdecydowanie namacalne. Na czym polega endermologia? 

Zabieg endermologii opiera się na masażu ciała ze stałym naciskiem. Wykonuje się go przy użyciu specjalnej głowicy, wyposażonej w rolki do masażu. Sprzęt imituje ruchy masażystów. Dzięki temu zabieg dodatkowo jest relaksujący. Endermologia pobudza tkankę i oddziałuje na najgłębsze warstwy skóry. To przekłada się na zmniejszenie widoczności cellulitu i poprawę jędrności skóry. Jest to trwały sposób na lifting bez pomocy skalpela. Po skończonym zabiegu nasza skóra staje się gładka i sprężysta. 

Jak przebiega zabieg endermologii? 

Zabieg endermologii jest oparty na masażu podciśnieniowym. Nie warto się więc go obawiać. Jest całkowicie bezbolesny, a wręcz przyjemny i relaksujący. Co ważne, głowice nie dotykają skóry. Dzięki temu jest to dobra metoda dla nawet bardzo wrażliwej tkanki. Przed rozpoczęciem zabiegu będziesz musiała ubrać się w obcisły kombinezon. W następnej kolejności położysz się na łóżku, a specjalista przejdzie do zabiegu. Kosmetolog w pierwszej kolejności ustawia tryb leczenia. Następnie przykłada głowicę do wybranych części ciała. Jak działa urządzenie? 

Głowica do masażu zasysa fałdy skóry, a następnie masuje je przy pomocy przymocowanych rolek. W ten sposób poprawia się metabolizm tkanki, a skóra staje się jędrna i gładka. Cały zabieg nie jest długi, gdyż trwa około 30 minut. Endermologia jest skutecznym sposobem na pozbycie się cellulitu. Dzięki zabiegom możemy także zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej. W efekcie nasze ciało staje się uformowane, a skóra odzyskuje swój pierwotny blask. 

Dodaj komentarz