Wszystko co musisz wiedzieć, jeżeli chcesz zostać modelką

Wszystko co musisz wiedzieć, jeżeli chcesz zostać modelką

Praca modelki kojarzy się z wysokimi zarobkami, podróżowaniem po całym świecie, spotykaniem się z wieloma znanymi osobami, prezentowaniem najnowszych kreacji sławnych projektantów i generalnie z nieustanną zabawą.

Są jednak i tacy, który widzą w pracy profesjonalnych modelek nieustanne kontrolowanie diety, mordercze treningi, by dbać o swoje ciało, brak życia rodzinnego i stres związany z walczeniem o zlecenia. Jednak najlepsze modelki mogą liczyć na wysokie zarobki i status gwiazdy. Co zatem należy zrobić, by spełnić swoje życzenie „chcę zostać modelką” i faktycznie nią zostać?

Jakie są wymagania, by zostać modelką w Polsce?

Każda agencja modelek ma swoje wymagania. Generalnie jednak preferowany wiek to od 14 do 20 lat, zaś minimalny wzrost to 170 centymetrów. Tak jest napisane np. na stronie Mangomodels.pl. na której oferowany jest casting dla przyszłych modelek. Dwadzieścia lat to nie jest jednak graniczny wiek, w którym można zostać modelką. Chociażby firma United For Models, na stronie Become a model, pisze że wiek graniczny to 24 lata.

Czego warto się uczyć?

Na pewno języków obcych, gdyż na największe zarobki modelka może liczyć na międzynarodowych pokazach mody, pozowaniu do sesji dla największych magazynów mody i współpracując z największymi projektantami mody.

Jak zacząć pracę modelki?

Nawet najpiękniejsze modelki kiedyś zaczynały stawiać pierwsze kroki w zawodzie. Dlatego warto prześledzić losy sławnych kobiet w tej branży, poszukać wywiadów, w których opowiadają o początkach swojej kariery.

Są dwa sposoby, by rozpocząć karierę w tej branży. Albo uważnie śledzić ogłoszenia o planowanych castingach na modelkę w twoim mieście i wziąć w nich udział licząc, że jakiś menadżer zauważy wasz potencjał. Albo zrobić kilka dobrych zdjęć, a następnie wysłać je do agencji modelek mając nadzieję, że dostanie zaproszenie na rozmowę.

Jaką wybrać agencję modelek?

To bardzo trudne pytanie. Na rynku istnieje mnóstwo agencji dla modelek. Wystarczy wpisać chociażby w Google frazę „agencja modelek”, by zobaczyć listę firm, które organizują castingi i konkursy dla przyszłych modelek. Najlepiej zobaczyć zdjęcia modelek, które są na stronie. Sprawdzić historię firmy – od jak dawna działa na rynku. Przejrzeć opinie w internecie na ich temat. A przed podpisaniem umowy – koniecznie poradźcie się prawnika, czy warunki na jakich podpisujecie umowę są dla was korzystne.

Polecane strony: niewątpliwie jedną z najbardziej interesujących i wartościowych stron o modelingu jest strona forum.promodels.pl – każdy kto interesuje się tą tematyką, zastanawia się, jak przygotować portfolio modelki, jakie są zarobki modelek, szuka ofert pracy dla modelek, itp. – powinien koniecznie zajrzeć na tę stronę.

Czy warto być modelką?

Świat modelek postrzegany jest na różne sposoby. Jedni widzą w tym szansę na niesamowite życie, drudzy postrzegają zawód modelki w jak najczarniejszych barwach. Jednak jedno jest pewno: to niewątpliwie ciekawy zawód!

Dodaj komentarz