Rozwiń skrzydła z Inkubatorami Przedsiębiorczości

Rozwiń skrzydła z Inkubatorami Przedsiębiorczości

Własna firma

Rozkręcenie własnego biznesu zwykle wiąże się z dużą ilością formalności i pewnymi kosztami. Jeżeli myślisz o tym, aby otworzyć firmę, a nie czujesz się pewnie, aby nad tym zapanować możesz zwrócić się o pomoc do Inkubatora Przedsiębiorczości. Wielu młodych ludzi obawia się, że swój dochód będą musieli przeznaczyć na comiesięczne koszty, a wtedy zarobek będzie praktycznie zerowy. Inkubatory Przedsiębiorczości umożliwiają założenie biznesu pod swoimi skrzydłami. Instytucja pomaga przedsiębiorcom w rozwinięciu firmy i pozyskaniu klientów, jednak to od nich zależy, czy danych klientów zatrzymają. Inkubatory Przedsiębiorczości najczęściej działają na terenach uczelni wyższych i są przeznaczone dla studentów.

Decydując się na dołączenie do Inkubatora Przedsiębiorczości możesz czerpać takie korzyści, jak:

– prowadzenie księgowości,

– udostępnienie przez instytucję osobowości prawnej (NIP, REGON, wpis do KRS),

– brak obowiązku opłaty składek ZUS,

– pomoc w zdobyciu klientów,

– doradztwo i pomoc prawna,

– korzystanie z darmowych szkoleń.

Rozwiń skrzydła z Inkubatorami przedsiębiorczości

Inkubatory przedsiębiorczości zapewniają również promocję twojej firmy oraz możliwość korzystania z powierzchni coworkingowej. Jeżeli po jakimś czasie poczujesz się na tyle pewnie w prowadzeniu firmy, że zdecydujesz się przejąć wszystkie obowiązki, to możesz przerwać współpracę z Inkubatorem Przedsiębiorczości bez ponoszenia konsekwencji finansowych.

Jak prędzej wspomniano, Inkubatory Przedsiębiorczości są formą pomocy – oznacza to, że nie wyręczą ciebie one w prowadzeniu firmy, a tylko wskażą odpowiedni kierunek i pomogą nabrać doświadczenia. Biznes nie będzie się rozwijał bez twojej ingerencji. Warto z nich skorzystać, ponieważ pomagają ogarnąć najważniejsze sprawy i zajmują się księgowością, ale ty również musisz starać się znaleźć nowych klientów oraz promować swój biznes, aby osiągnąć sukces. Trzeba tez wspomnieć o tym, że korzystanie z usług inkubatorów jest płatne (ok. 250zł miesięcznie), ale mimo wszystko tańsze, niż comiesięczne koszty prowadzenia działalności bez ich pomocy. Przynależność do Inkubatora Przedsiębiorczości wydłuża nieco czas działań biznesowych, ponieważ wszystkie przelewy czy umowy muszą być podpisane i zatwierdzone przez instytucję.

Myślę, że mimo wszystko warto skorzystać z pomocy, jaką oferują nam Inkubatory Przedsiębiorczości, ponieważ pozwoli nam to sprawdzić się w roli przedsiębiorcy i w razie problemów pomoże nam znaleźć odpowiednie rozwiązanie, abyśmy w przyszłości potrafili samodzielnie prowadzić swój biznes.

Dodaj komentarz